Kosmiczny tydzień w gr. Groszki

…. A kiedy już na Ziemi wszystko zwiedzę, rakietą w kosmos polecę i ….Układ Słoneczny - planety, ciekawostki i budowa | Ile ma planet i co to  jest?

Kosmos  -  tajemniczy świat gwiazd i  odległych planet zawsze  interesował ludzi .  Zainteresował również  dzieci z gr. Groszków  i był  ogromnym źródłem inspiracji do poznania i działania.

Miniony tydzień w naszej grupie  upłynął pod hasłem „Kosmiczne podróże”. Dzieci codziennie dowiadywały  się, czegoś nowego, np. że nasza planeta to Ziemia., która  krąży po orbicie dookoła słońca, że na Księżycu nie wieje wiatr i jego kształt zależy od  jego położenia do Słońca, które go oświetla , poznały kolejność  planet  w Układzie Słonecznym , dowiedziały się,  że człowiek odbywający podróż w kosmosie to kosmonauta, który ma specjalny kombinezon i musi być zdrowy, odpowiednio przeszkolony i sprawny.  Zgłębianie tajemnic kosmosu było niezwykłą przygodą, która zainspirowała dzieci  do  wykonania   prac plastycznych.  Zrobiły  układ słoneczny, skonstruowały rakiety z figur geometrycznych oraz  pojazdy Ufo i kosmitów. Wszystkie prace ozdobiły salę Groszków.

A Układ słoneczny  nie ma już przed nami żadnych tajemnic.