Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują
By do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy
Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć.

11 maja 2022 roku przedszkolaki z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Miękini, gdzie serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali ich panowie strażacy, którzy chętnie oprowadzili wszystkich po remizie i zapoznali ze swoją pracą – bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną. Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków oraz strój w jaki ubierają się do akcji strażacy. Panowie strażacy bardzo ciekawie opowiedzieli o swojej pracy, przypomnieli także numer alarmowy 998 i 112. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa itd. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozu, mogły też zobaczyć jak daleko tryska woda ze strażackiego węża. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu i podarowały upominki. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia przed wozem strażackim. Z wycieczki wracaliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Bardzo dziękujemy że mogliśmy gościć w OSP!

Życzymy wszystkim strażakom, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.