Drodzy Rodzice -

Konsultanci Telefonu Zaufania 116 111 informują, że w ostatnim czasie rozmowy z dziećmi i młodzieżą, dzwoniącą do nich, dotyczą fali emocji wynikających z obawy o siebie i bliskich oraz silnych lęków i stresu związanych z przyszłością, z niewiadomą, jaka powstała przez przechodząca prze świat falę zakażeń koronawirusem.

Proszą więc przedszkola / szkoły – a w nich wychowawców, pedagogów i psychologów oraz specjalistów, ale także rodziców i najbliższych naszych dzieci i młodzieży, aby zaangażowanie z ich strony było na najwyższym poziomie i aby z dziećmi i młodzieżą rozmawiać jak najwięcej, nie zostawiać ich teraz samym sobie. Proszą, aby przedszkola / szkoły, a w nich wychowawcy, psycholodzy i pedagodzy oraz specjaliści byli dostępni online.

Jak informują konsultanci Telefonu Zaufania dzieci i młodzież teraz jeszcze bardziej potrzebują naszego dorosłego wsparcia, bo w wielu sytuacjach czują się osamotnieni, a trudności, jakich doświadczają są wciąż z nimi. Dzieci i młodzież martwią się zdrowiem dziadków czy swoich zagranicznych przyjaciół lub bliskich, którzy za granicą pracują.

Proponuję więc Państwu, abyście kontaktowali się z wychowawcami, nauczycielami i i logopedą - P. B. Kucą, za pośrednictwem e-dziennika.

Jeżeli Państwa dzieci mają jakieś nurtujące ich pytania, obawy czy lęki związane z obecną sytuacją, a Wy – Rodzice potrzebujecie mądrych podpowiedzi, proszę pisać do wychowawców, nauczycieli i specjalistów, którzy postarają się pomóc.

Ponadto wychowawcy, nauczyciele i specjaliści będą Państwu przesyłać za pośrednictwem e-dziennika materiały edukacyjne, pomocne linki, itp. do pracy / zabawy z dziećmi.

Z poważaniem,

Wlaźlak – Szał – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini