Dnia 08.10. 2021r grupa „Smerfów” i „Groszków” wybrała się do gospodarstwa „Agroturystycznego Malpaki”. Alpaki to pochodzące z Ameryki Południowej ssaki trawożerne z rodziny wielbłądowatych. Cieszą się w Polsce sporym zainteresowaniem, ponieważ mimo iż hodowane są zazwyczaj dla wełny, należą do zwierzątek łagodnych i ciekawskich. Doskonale reagują na towarzystwo człowieka, co wykorzystuje się nawet w tzw. Alpakoterapii. Dzieci miały okazję poznać, pogłaskać i nakarmić piękne alpaki! Te niezwykłe zwierzęta są bardzo przyjazne i wzbudzają sympatię o czym przekonały się przedszkolaki. Wyjazd połączony był ze spacerem po lesie, podczas którego dzieci mogły zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.