Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki świętowały to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie - rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zajęciach dzieci przybliżyły znaczenie tego święta w historii naszej ojczyzny. Przypomniały tło historyczne wydarzeń z tamtego okresu i wyjaśniły dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Na zajęciach nie zabrakło biało - czerwonej flagi państwowej oraz hymnu.

Głównym celem spotkania było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu poczucie przynależności narodowej.