W dniach od 15.02. do 19.02. dzieci z  grupy Groszki , Krasnale, Żabki przeniosły się do przeszłości, gdzie były  dinozaury, wulkany,   Jaskiniowcy, skamieniałości i  czarny węgiel.

Oglądając  obrazki   prehistorycznych gadów zastanawiały się dlaczego dinozaury wyginęły …?  Robiły wulkan z masy solnej, sody i octu. Dowiedziały się skąd wziął się węgiel i jaki on jest oraz dlaczego dawno temu ludzie mieszkali w jaskini.

Wspólnie z paniami  stworzyli w swoich   salach wystawy  zrobionych z masy solnej i pokolorowanych obrazków   dinozaurów. Oprócz najbardziej znanego Tyranozaura, na wystawie zagościło wiele innych znanych i mniej znanych gadów prehistorycznych.  Można było zobaczyć tarbozaury, dromeozaury, gigantozaury, dilofozaury. Dzieci poznały i dowiedziały się co to są  drapieżniki i roślinożercy.

Przeniesienie się w przeszłość było  nie tylko ciekawą lekcją, ale też niezwykłą przygodą .