Dnia 13 października 2023 roku w Publicznym Przedszkolu w Miękini odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z grupy „Zajączki”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor  pani Małgorzata Biszczak – Kunik i pani wicedyrektor Marzena Wantuch.  Maluchy zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.  Pięknie recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki „Dzieńdobrynka” oraz  „Jestem sobie przedszkolaczek”. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie kredki przez panią dyrektor na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.