26 maja bieżącego roku grupa Groszków  wybrała się pociągiem na  wycieczkę do kina do Wrocławia. W kinie pani Natalia - z pieniędzy składkowych grupy kupiła dla wszystkich dzieci popcorn, następnie  zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Po chwili zgasły światła. Dłużyło się nam podczas oglądania reklam, które trwały ok. 15min., po nich dopiero  zaczął się film „Wróżka Zębuszka”.  Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Wszyscy w skupieniu oglądali projekcję. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Po filmie udaliśmy się na lody, każdy mógł wybrać swój  ulubiony smak, a potem poszliśmy na pociąg, którym wróciliśmy do Miękini.

To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie i z jazdy pociągiem dla niektórych po raz pierwszy.  Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody i zapadają głęboko w pamięci na długie lata. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wycieczki.