„POWIEDZ MI, TO ZAPOMNĘ. NAUCZ MNIE, TO MOŻE ZAPAMIĘTAM. ZAANGAŻUJ MNIE, TO SIĘ NAUCZĘ”-

Benjamin Franklin

31 maja 2022r. w grupie Groszki odbyły się warsztaty dla dzieci. Zajęcia poprowadził pana Krystian z firmy Advisium z Wrocławia. Tematem zajęć był Azot.Pan Krystian opowiedział dzieciom, co, to takiego azot. Wspólnie przeprowadzaliśmy reakcje polimeryzacji. Dmuchaliśmy balony za pomocą azotu, sprawdzaliśmy jak to możliwe, że wybrane metale unoszą się nad magnesem i nie opadają na ziemię. Zastanawialiśmy się dlaczego gumka recepturka po zanurzeniu w azocie i zgnieceniu w rękach rozpadała się na małe kawałki.

Na koniec warsztatów każde dziecko zrobiło polimerowe robale, efekty były rewelacyjne. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i przyjazna atmosfera. Dla dzieci była to świetna zabawa i nauka.