Grupa 1

Grupa 5

JEŻYKI

Biedronki

Nasza grupa liczy 25 dzieci, w tym 14 dziewczynek i 11 chłopców. Niektórzy z nas skończyli już 5 lat, a więc jeszcze rok i przejmiemy dumny tytuł  „starszaków". „Kocham przedszkole”  wydawnictwa WSiP to program, który realizujemy drugi rok. Nasz wychowawczyni to Pani Grażyna Dudycz.

Naszymi sąsiadami są 6- latki z grupy „Misie”. Wzajemnie się odwiedzamy i  nawiązujemy nowe znajomości.   Mamy w sali różne kąciki zainteresowań, które przy wsparciu rodziców, uzupełniamy    w zabawki i materiały do zajęć.  Lubimy wykonywać prace plastyczne, budować z klocków, opowiadać o naszych przygodach, poznawać otoczenie przyrodnicze, gimnastykować się, recytować wiersze, tańczyć i śpiewać piosenki.

Poza pracą dużo czasu spędzamy na dowolnej zabawie w sali i w ogrodzie przedszkolnym, wykorzystując sprzęt do rozwijania sprawności fizycznej. „Plac zabaw” to miejsce, nie tylko,  na którym spędzamy dużo czasu zaspakajając potrzebę ruchu, ale również piosenka przewodnia , która będzie towarzyszyć nam przez cały rok. Chodzimy też na spacery w trakcie których utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Nadal będziemy zachęcać rodziców do udziału w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom i rodzice też…” . W tym roku do czytania zaproponujemy legendy polskie z naszego regionu i nie tylko. Przy okazji  poznamy „Sławnych Polaków” i  będziemy uroczyście obchodzić 100 lecie odzyskania niepodległości. Również czekamy na odważnych rodziców do odwiedzin w przedszkolu i zaprezentowanie swojego zawodu na forum grupy.

Grupa 6

BIERONKI