Grupa 1

JEŻYKI

Jeżyki

Mały Jeżyk to jest ktoś!
Jeżyk nigdy nie ma dość, śpiewów, tańców,
rysowania, zabaw, książek, malowania!
Wie jak trzeba się zachować, kiedy prosić
i dziękować. Na obiadek wszystko zjada,
choć z surówką ciężka sprawa….

„ Jeżyki” – to grupa  6 – Latków. W grupie są dzieci, które rozpoczęły swoją edukację przedszkolną oraz dzieci, które kontynuują swoją edukację i dzieci, które nie osiągnęły gotowości szkolnej w ubiegłym roku.   Wspólnie uczymy się „ wszystkich nowości” – zaczęliśmy od poznania  „Kodeksu Przedszkolaka”, powoli stajemy się zintegrowaną grupą. Wspólnie pokonujemy swoją nieśmiałość i nieufność, obce są nam zachowania agresywne. Razem uczymy się współdziałać  i  pracować w grupie. Systematyczne zajęcia umożliwiają nam wszechstronny rozwój w każdej dziedzinie: społecznej, poznawczej, emocjonalnej i motorycznej. Bardzo lubimy zajęcia ruchowe i przy muzyce. Na zajęciach plastycznych „odkrywamy” swoje talenty, rozwijamy swoje umiejętności  w  posługiwaniu się przyborami ( kredki, nożyczki…) Coraz  bardziej nam się tu podoba i coraz bardziej lubimy nasze przedszkole, do którego chodzimy również coraz chętniej  śpiewając piosenkę:
Przedszkolaczek – to jest zuch!
Zuch nie byle jaki!
Do przedszkola raz i dwa! Idą przedszkolaki….

Grupa 6

CHMURKI