Grupa 1

JEŻYKI

Jeżyki

Mały Jeżyk to jest ktoś!

Jeżyk nigdy nie ma dość, śpiewów, tańców,

rysowania, zabaw, książek, malowania!

Wie jak trzeba się zachować, kiedy prosić

i dziękować. Na obiadek wszystko zjada,

choć z surówką ciężka sprawa….

„ Jeżyki” – to grupa  5 – latków, w której jest też troje cztero– latków. Wychowawca jest Pani Anna Kaczmarczyk. W grupie są dzieci, które rozpoczęły swoją edukację przedszkolną, tylko czworo dzieci już wcześniej chodziło  do  przedszkola. Wspólnie uczymy się „ wszystkich nowości” – zaczęliśmy od poznania  „Kodeksu Przedszkolaka”, powoli stajemy się zintegrowaną grupą. Wspólnie pokonujemy swoją nieśmiałość i nieufność, obce są nam zachowania agresywne. Razem uczymy się współdziałać  i  pracować w grupie. Systematyczne zajęcia umożliwiają nam wszechstronny rozwój w każdej dziedzinie: społecznej, poznawczej, emocjonalnej i motorycznej. Bardzo lubimy zajęcia ruchowe i przy muzyce. Na zajęciach plastycznych    „ odkrywamy” swoje talenty, rozwijamy swoje umiejętności               w  posługiwaniu się przyborami ( kredki, nożyczki…) Coraz  bardziej nam się tu podoba i coraz bardziej lubimy nasze przedszkole, do którego chodzimy również coraz chętniej  śpiewając piosenkę:

Przedszkolaczek – to jest zuch!

Zuch nie byle jaki!

Do przedszkola raz i dwa! Idą przedszkolaki….

Grupa 6

BIERONKI