Świąteczne pierniki, serduszka dzwoneczki

kształty przeróżne, nawet gwiazdeczki

rumiane, pachnące, pięknie przystrojone

zapewne na choince będą zawieszone

Pieczemy świąteczne pierniczki » Publiczne przedszkole w Czudcu

Święta tuż, tuż… czas więc na dekorowanie  świątecznych pierników. Drugi tydzień grudnia to czas, gdzie w całym przedszkolu  unosi się zapach przypraw korzennych, który wprawia wszystkich w świąteczny nastrój. W tych dniach   dzieciaki z całego   przedszkola wraz z nauczycielami, zgodnie z przedświąteczną tradycją dekorowały  pyszne  pierniczki. Niestety ze względu na pandemię Covid – 19 dzieci wraz z rodzicami nie mogły piec pierników, dlatego rodzice dostarczyli już gotowe ciastka, a zadaniem dzieci było je udekorować  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała,  a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników był zupełnie inny, miały one bowiem różne kształty.  Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Pozostałe, pięknie udekorowane pierniki, czekają już na Święta. Dekorowanie  sprawiło dzieciom wielu miłych i atrakcyjnych przeżyć.

Dziękujemy rodzicom za upieczenie  pierników.