Od 6.12. do 10. 12.  grudnia 2021 r. głównym tematem zajęć dzieci w gr.  Groszki były Kulinarne wyzwania. Dlatego wychowawczyni zaprosiła przedszkolną panią intendentkę aby opowiedziała, przedstawiła i  zapoznała dzieci  z piramidą zdrowego żywienia.  A 9 grudnia poszły  z wizytą do przedszkolnej kuchni, gdzie miały możliwość przyjrzenia i zapoznania się z  pracą pań kucharek. Dzieci nie tylko widziały kuchnie, w której gotowane są  i przyrządzane posiłki ale także  zaplecze wraz z pomieszczeniami chłodniczymi, wielki piec do pieczenia pysznych kotlecików i mięsa oraz wspaniałych babeczek  i obierak, gdzie na własne oczy widziały jak maszyna obiera ziemniaki, a panie przygotowują kapustę do obiadu. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda praca pań kucharek i jakie mają obowiązki. Rozmawiały również o bezpieczeństwie w kuchni i utrwaliły nazwy urządzeń stosowanych w kuchni o dużo większych rozmiarach niż te w domu.

Wizyta w kuchni pozwoliła dostrzec ile wysiłki i pracy wkładają panie , aby dzieci mogły zdrowo jeść i miały codziennie inne  i smaczne jedzenie. Na koniec obiecały obiecały zjadać wszystkie posiłki, a  nowe dania przynajmniej spróbować.