Kto Ty jesteś? – Polak mały.

Jaki znak twój? – Orzeł biały.

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też, każdego roku-11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości.

Już na kilka dni przed tak ważnym Świętem Narodowym, nasze przedszkolaki, w poszczególnych grupach, wykonywały atrakcyjne prace plastyczne o charakterze patriotycznym, utrwalały symbole narodowe, tańczyły i śpiewały piosenki patriotyczne, opowiadające o historii Polski.

9 i 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych, w swoich salach dumnie odśpiewały hymn Polski. W salach grup Groszki, Pszczółki i Słoneczka, odbyły się występy słowno – muzyczne. W tych dniach, po przez piosenki, opowiadania, wiersze i inscenizacje, kształtowana była miłość oraz przywiązanie małego Polaka do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.