default_mobilelogo

„Dołącz do świata swoich dzieci, gdy są malutkie, a będziesz w nim mile widziany, gdy będą duże.” [L.R. Knost]

 

Szanowni Państwo,

za chwilę rozpoczynają się wakacje, tak wyczekiwane przez dzieci, ale myślę, że także i przez nas dorosłych. Rok szkolny 2019/2020 był czasem zaskakującym, nietypowym, szczególnym.

Byliście dla swoich dzieci ogromnym wsparciem, często rodzicem i nauczycielem w jednym. Byliście i nam szczególnie potrzebni. Wielokrotnie mogliśmy i my liczyć na Państwa miłe słowo, na Państwa nieocenioną pomoc.

I my i Państwo wiele też nauczyliśmy się od naszych dzieci, w imię powiedzenia, że: „Od dzieci można się wiele dowiedzieć. Na przykład, jak bardzo jesteś cierpliwy”. [Franklin P. Adams]

Na pewno nie był to czas łatwy, ale wiem, że wielu z Państwa na nowo odkryło swoje dziecko – dowiedziało się o jego pasjach, umiejętnościach, zainteresowaniach.

Cieszcie się  tym, doceniajcie i „zachęcajcie i wspierajcie swoje dzieci, ponieważ są takie, jakie wierzycie, że są! [Lady Bird Johnson]

Dziękuję dziś Państwu bardzo serdecznie za pomoc w zdalnej edukacji, za wsparcie, za wyrozumiałość, za cierpliwość, za wszystkie cenne uwagi i rady.

Życzę zasłużonego odpoczynku - wspaniałych, rodzinnych wakacji, uśmiechu, słońca i prawdziwego relaksu – czasu na dobrą lekturę czy spacer.

 

Niech te wakacje będą pięknym, bezpiecznym czasem: „Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj je do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano.” [Maria Montessori]

 

Nieustannie z życzeniami ZDROWIA dla Państwa i Waszych dzieci,

Wlaźlak – Szał – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini