źródło:praca.pl

Informacja dotycząca pracy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Środzie Śląskiej

W związku z zadawanymi przez rodziców pytaniami dotyczącymi pracy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pragnę poinformować, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w PZPO w Środzie Śląskiej od dnia 04.05.2020 r. wznowiła działalność stacjonarną specjalistów. Zgodnie z bieżącymi wytycznymi MEN prowadzona jest diagnoza dzieci i uczniów w celu wydania stosownych opinii i orzeczeń ważnych dla ich przyszłości edukacyjnej.

Czynności specjalistów, które nie muszą być realizowane w budynku poradni, są realizowane z wykorzystaniem metod i technik na odległość.

Wnioski o przebadanie dziecka można składać drogą mailową: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie potrzebne wnioski i informacje znajdziecie Państwo  na stronie internetowej:

Godziny pracy SEKRETARIATU od poniedziałku do piątku 7:30 – 17:00, tel. 71 317 38 68

Adres: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ul. Wrocławska 2, 55-300 Środa Śląska

Przyjmowane są tylko osoby zdrowe.

Skrót wytycznych dla Rodziców przygotowany przez PPP w Środzie Śl.:

• Nie należy przyprowadzać na diagnozę i inne zajęcia w poradni dzieci z objawami choroby (podwyższoną temperaturą, katarem, kaszlem, chrypką, bólem gardła, wysypką, itd.) – dziecko z objawami chorobowymi nie będzie przyjmowane.
  • Nie należy przyprowadzać dziecka do poradni, jeśli w domu przebywa ktoś objęty kwarantanną lub w izolacji, albo wykazuje objawy chorobowe typu: katar, kaszel, podwyższona temperatura, ból gardła lub inne objawy grypopodobne. Wówczas wszyscy powinni pozostać w domu, skontaktować się telefonicznie z lekarzem lub służbami sanitarnymi.
  • Jeśli dziecko ukończyło 4 rok życia, powinno mieć indywidualną osłonę nosa i ust.
  • Przyprowadzając dziecko na badania, rodzicu zaopatrz je w długopis i ołówek.
  • Przed wejściem do poradni skontaktuj się telefonicznie z sekretariatem poradni i poinformuj o swoim przybyciu tel. 71/317 38 68. Diagnosta odbierze dziecko bezpośrednio od Rodzica i przejdzie z nim do gabinetu. Rodzic pozostanie na zewnątrz, aby minimalizować ilość osób w korytarzu poradni. Porozmawiaj wcześniej z dzieckiem i wytłumacz konieczność takiego postępowania, uprzedź je o tym, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Małe dzieci (w wieku przedszkolnym) w wyjątkowych sytuacjach (np. trudności w kontakcie) będą mogły być badane w obecności Rodzica.
  • Rodzic do PP-P musi przyjść zaopatrzony w indywidualną osłonę nosa i ust oraz jednorazowe rękawiczki. Po zakończonym badaniu diagnosta skontaktuje się z rodzicem i poinformuje o konieczności odbioru dziecka (należy pamiętać o udostępnieniu aktualnego nr telefonu, pod którym rodzic będzie stale dostępny) oraz odprowadzi dziecko do wyjścia z poradni.
  • Omówienie wyników badań odbywać się będzie zdalnie (telefonicznie lub przez skype), po wcześniejszym ustaleniu terminu z diagnostą.
  • Załatwianie spraw należy uzgadniać telefonicznie z sekretariatem poradni lub z pracownikami za pośrednictwem sekretariatu (telefon wskazany wyżej) konieczność ograniczenia przebywania w placówce osób z zewnątrz w czasie epidemii COVID – 19.
  • Na poczekalni/korytarzu poradni nie powinno jednocześnie przebywać więcej jak 4 osoby (z zachowaniem bezpiecznej odległości 2 m).
  • Zachęcamy rodziców do zobaczenia z dzieckiem krótkiego materiału dotyczącego wizyty w PP-P, przygotowanego przez specjalistów z innej poradni:

1. Kosobudzka - pedagog