PILNE !!!

Szanowni Rodzice,

od jutra, tj. od 12 marca 2020r. Rząd RP zawiesza wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Zdaję sobie jednak sprawę, że w przypadku dzieci najmłodszych w przedszkolach i szkołach podstawowych trudno znaleźć opiekę z dnia na dzień. Dlatego w szczególnych przypadkach Rodzice mogą je wysłać jutro i pojutrze, tj. 12 i 13 marca 2020r. do przedszkoli / szkół (przedszkole otwarte – 6.30 do 17.00, świetlica 7.00 – 16.30, szkoła według planu lekcji ucznia). Nauczyciele nie będą jednak prowadzić standardowych lekcji, jedynie zajęcia opiekuńcze.

Autobus szkolny będzie w dniu jutrzejszym rano kursował według harmonogramu, ustalenia dotyczące powrotów i piątku pojawią się na e-dzienniku i stronie internetowej.

Od poniedziałku, tj. 16 marca 2020r. do środy 25 marca 2020r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Miękini, czyli Publiczne Przedszkole im. Orła Białego i Szkoła Podstawowa im. Orła Białego przestają przyjmować dzieci / uczniów i sprawować nad nimi opiekę!!!.

Ponadto informuję Rodziców dzieci do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się rodzicowi zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

Rodzicu,

• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez szkołę.

Z poważaniem, M. Wlaźlak – Szał –

dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini