Edukacja prozdrowotna to ważny element pracy z dziećmi w przedszkolu. Wszyscy dobrze wiemy, ile pozytywów dla właściwego rozwoju dzieci niesie zdrowe odżywianie. 12 marca w naszym przedszkolu dzieci miały okazje poszerzyć swoją wiedzę o na temat właściwej diety oraz przekonać się jak pyszne i pachnące mogą być surowe warzywa i owoce. W tym dniu przedszkolaki zasiadły do warzywnego śniadania mogąc przy tym samodzielnie skomponować warzywne kanapki. Po śniadaniu wszyscy spotkaliśmy się w przedszkolnym holu, aby trochę się pobawić, potańczyć, pośpiewać, ale przede wszystkim dowiedzieć się co jest zdrowe, a co nie. Każda z grup układała również swoją piramidę żywieniową. Na koniec w sali na dzieci czekała owocowa uczta, czyli prawdziwa bomba witaminowa, którą dzieci zjadły ze smakiem.