Aaa, kotki dwa,
szarobure obydwa,
nic nie będą robiły,
tylko ciebie bawiły. „

26 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Tego dnia zamiast naszych przedszkolaków, do przedszkola przybyły same kocurki, kicie, kociaczki i kotusie ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, również kotkami. Dzieci miały okazję, aby wspólnie pobawić się na holu, tańczyły w rytm kocich piosenek, mruczały, miauczały, piły mleko w przedszkolnym konkursie- jak na prawdziwe koty przystało. Zapoznały się także z bajkami, w których bohaterem jest kot. Obejrzały inscenizację wiersza Stanisława Jachowicza „Pan kotek był chory”. Na koniec wszystkie małe kotki dostały poczęstunek w postaci mleczka, które mogły ze smakiem wypić, a także dyplom grupowy za udział w imprezie przedszkolnej.

Całe przedsięwzięcie miało na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, zachęcić do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwić dzieci na często trudny koci los.