„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”

W pierwszej połowie maja, przedszkolaki z grup: Zajączki, Biedronki, Słoneczka, Misie oraz Żabki odwiedziły Bibliotekę szkolną w której króluje pani Róża.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały o księgozbiorach biblioteki.

Poznały etapy powstawania książki w wydawnictwie, jak należy korzystać z biblioteki i jej bogactwa.

Pani Róża również przedstawiła różnice pomiędzy biblioteką a księgarnią.Dzieci miały możliwość oglądania książek, słuchały wybranych przez siebie fragmentów bajki które czytała pani Róża. Dzieciom również towarzyszył rodzic jednego z przedszkolaków , pan Ryszard Dziwer który korzystając z okazji pobytu w bibliotece przeczytał  dzieciom wiersze Jana Brzechwy.

Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, dzieci w podziękowaniu obdarowały panią Różę upominkami które same wykonały.