Dnia 12.03.2014r. dzieci z grupy „Biedronek” i „Zajączków” odwiedziły muzeum w Środzie Śląskiej. Uczestniczyły w warsztatach manualnych, podczas których własnoręcznie ulepiły naczynia z gliny   pod czujnym  okiem p. Marii. Następnie w dawnej sali rajców obejrzały wystawę "Średzkie insygnia cechowe", które opowiadają o bogatej historii średzkich cechów takich jak:  cechowe pieczęcie, wilkomy, konwie, kubki, wywieszki oraz tarcze trumienne. Zobaczyły również najcenniejszy zabytek tego miejsca- "Skarb Średzki", odkryty przypadkiem w latach 80. ubiegłego wieku, na który składają się nań liczne kosztowności, m.in. korona z orłami oraz kilka tysięcy monet. Natomiast makieta ilustrująca dawny wygląd Środy Śląskiej, z przedstawieniem nieistniejących już budowli, takich jak chociażby zamek kasztelański, cieszyła  się wśród dzieci jednak największym  powodzeniem. Była to bardzo ciekawa, pouczająca i pełna wrażeń  wycieczka.