Koncert rozpoczął się piosenką  pt.„Dziendobrynka”. Pani Alinka przedstawiła gościa p.Kamila, który wykonał na waltorni „Pieśń pastuszka”. Kolejnym punktem koncertu było posłuchanie, rozpoznanie i zaśpiewanie piosenek zagranych na instrumencie: „Panie Janie”, „Kurki trzy”, „Mam chusteczkę”, „Stary niedźwiedź”.Następnie pan Kamil zapoznał z budową i różnorodnym brzmieniem instrumentu, rozkładając go na części.W dalszej części koncertu dzieci rozwiązywały zagadki muzyczne z filmów dla dzieci oraz wysłuchały wiązankę sygnałów myśliwskich. W wiosenną atmosferę wprowadził nas walc, w rytmie którego dziewczynki w kwiecistych wiankach tańczyły.„Zakochała się Wiosna na wiosnę”- to nowa piosenka, którą poznaliśmy na tym spotkaniu. Wspólnie śpiewaliśmy jej refren. Koncert zakończył się myśliwską piosenką „Pojedziemy na łów”.